Oldalak

2013. január 17., csütörtök


Be vagyunk havazva, szó szerint. Négy napja jóformán ki sem mozdulunk
otthonról. És mit csinál az ember lánya, ha be van havazva? Hát a szap-
pannal foglalkozik, ha nem is a szappanöntéssel, de azzal ami vele kap-
csolatos. Így tettem én is. Az egyik blogban láttam egy epres szappant,
aminek a tetején mintha eprek csücsültek volna. Nem a szokásos gyümölcs
formát utánzó "jégkocka" készítőben kiöntött eprek, ha nem mint, az igazi
eperszemek. Na innentől fogva a kicsi agyam nem nyughatott. Ilyet én is a-
karok. Azonban én inkább a málna illatot tudom elképzelni szappanhoz, ezért
nekem málnára volna szükségem diszítéshez. Az elhatározást tett követte,
és mert nálunk nem lehet ílyen öntöformát kapni,hát készíteni kell. Hosz-
szabb kutakodás után meg is találtam a módját. Megmutatom nektek, én
nagyon élveztem az egész folyamatot.
Először megformáztam a málna szemeket.


Miután ezzel kész voltam jöhet az öntőforma készítése.Az alapanyagok:




Következett a gyúrás:







Formázás:


Miután megfelelő állagú lett a massza, szépen kialakítottam azt a tégla
formát, amilyen magasak a málna szemek, és hogy egyszerre a 10 darab el-
férjen.




Vigyázzva nehogy kilyukaszam az alját.







Másnap nagyon izgatott voltam és kiváncsi az eredményre. Féltem, hogy be-
leragadtak a formák, és nem tudom kíszedni öket, anélkül hogy az öntő-
forma ne sérüljön. Hála istennek minden jól ment mint azt a kép is mutatja.




A végső próba azonban most jött.! A kész szilikonformába belekerült az
első próbaöntés. Színe szép málmapirosra sikeredett és még egy nap vára-
kozás után.: Ime a V É G E R E D M É N Y !!!!!!!!






Hát nem gyönyörű? Lehet, hogy nagyképűség, de elégedett vagyok magammal.
Következő lépés a málnaszemekhez a málnaszappan. Tehát FOLYT. KÖV. !!!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...