Oldalak

2014. december 26., péntek

Hát még élek

Nagyon elhanyagoltam a blogocskámat. Mentségem sincs nagyon, bár nem sok szappant volt időm készíteni talán ez az egy lehet. Így hát pótolom az adóságom. Április óta készült szappankáim tehát :


Átlátszó szappan :   Ezt a szappant inkább csak díszítéshez fogom használni, mert nem szeretem ha a "szappan izzad", és hát a glicerin szapi jellemzője sajnos ez. De nagyon érdekessé lehet tenni vele a szappanokat.
Ez egy olyan recept amiben nincs alkohol így kevésbé szárít, és kevésbé veszélyes a készítése, mert csak nyílt lángon tudom készíteni.
   


Majd négy órán át főzőcskéztem hogy tökéletes legyen. A türelem meghozta a méltó jutalmát.


már díszként


Akkor a szappanról is írok amit díszít :  Mézes - Propoliszos - orvosi szenes  

Kifejezetten mézeset szerettem volna készíteni, és hogy volt egy kis propoliszom is otthon evidens volt számomra hogy a kettő összetartozik. A méz jó tulajdonságát mindenki ismeri , de talán a propoliszét kevesebben : magas antioxidáns tartalma van antibiotikumként működő és hámosító hatású flavonoidokat valamint ferulasavat tartalmaz, de találhatóak benne  enzimek, aminosavak, B1, B2, B6, C, E vitamin és ásványi anyagok. 
Az orvosi szén  méregtelenítésre, pattanások és mitesszerek eltüntetésére javasolt.


még egy kép róluk


Illatot nem adtam hozzá mert, a méznek és a propolisznak együtt nagyon finom illata lett. Érdekes módon nekem kicsit citromos teát juttatta az eszembe.

Következő kettő büszkeségeim, mind a színük, a mintájúk nagyon nagyon tetszik.


Fekete nadálytő- mákolajos szappan


Egy ideje tagja vagyok egyközösségnek akiknek mániája a szappan készítés és kivételes módon önzetlenül sokat segítenek, ha valaki elbizonytalanodik hogy helyes- e amit csinál szappan készítés közben, hogy mindenkit a lehető legkevesebb csalódás érjen. Csak az öröm és a siker élmény maradjon egy egy munka után. Hát ennek a csoportnak köszönhetem, hogy újra neki álltam egy technikának ami elsőre nem igazán sikerült. Most viszont ez a gyönyörűség született.


még egyben




Az olajok hatása nem sokak által ismert. 
Fekete nadálytővet  forrasztófűnek is nevezik. Nem véletlen, segít a csonttörések gyorsabb gyógyulásában, de reuma, köszvény és csonthártya gyulladás esetén is, általánosságban kitűnő gyulladás és fájdalom csökkentő.
Mákolaj a telítetlen zsírsavak mellett nagy mennyiségben tartalmaz kalciumot, magnéziumot, vasat és E vitamint. Így táplálja a körmöt, hajat és a bőrt – a mákolaj kiváló a száraz, töredezett, ekcéma vagy gyulladás következtében sérült bőrre, és segítséget nyújt különféle sömörök esetén is.





Felvágás után gyönyörű szép kék színe lett a kozmetikai pigmenttől.



Ezt a szappant csak úgy hívom   Katona szappan      / vajon miért ? /   :)






Mivel ez pasi szappan ezért az illata a férjem parfüméből csent illat. /  kék MEX /   Ápoló hatása miatt pedig szintén orvosi szén és mellé egy kis csoki került bele. 
A mintáját legközelebb kicsit finomítom, de azért remélem így is felismerhető a  terep minta. 


Készűlt még egy Csupa csoki szappan is






Ennek a neve igazán jellemző, mert tele van kakaóvajjal, csokival,  / feketével-fehérrel / . Ápoló hatása vitathatatlan, és ki ne szeretne egy jó csoki masszást.  


Mind a négy szappan egy közös receptből indul ki, mert nagyon jól önthető pudingot ad. Ezért is nem írtam mindegyik alá a részletes tartalmát ami itt van :

Tartalmuk: olíva-; kókusz-; napraforgó-; és repceolaj; zsír ; sztearinsav; + az éppen aktuális plusz adalék












2014. április 29., kedd

Himalája só szappanok

Az úgy kezdődött, hogy még karácsonykor megígértem az unokahúgomnak, ha legközelebb szappant készítek akkor jöhet segíteni. A másik ígéretem pedig a kolléganőmnek szólt, hogy készítek a birkózó fiának / aki mellesleg Diák országos bajnok lett a súlycsoportjában / , hogy készítek egy szappant ami fertőtlenítős.
A birkózás közben megizzadnak és a test fogások közben sok mindent ragaszthatnak egymásra, ami nem mindig kívánatos. / gombák, ekcéma stb./  Így kihasználva a húsvéti kis szabadidőt neki láttunk.

Kétféle szappan készült. Egy lányos amibe tinédzser lévén rögtön adta magát a szárító himalája só, mellé ápolásnak gyógyszertári ricinus olaj valamint kecsketej. A színeket Ivett választotta ki és az illatot is. Így lett igazi lányos rózsaszín-lila,illata pedig ópium+ geránium+ zöld tea. A mintája felhős lett a kanál technikával, mert igen csak igyekezni kellett a puding sűrűsödése miatt. Szerintem szép.
Érdekes a képen ami szürke folt azaz életben gyönyörű pasztell lila.                             / rossz a fényképész azaz Én /



Ivett Himalája só szappanja




A másik szappannál az alapok azonosa, de kapott még egy kis babér-, rozmaring-, és levendulaolajat, hogy illatra fiús legyen és a fertőtlenítő hatása is alapos. Az illatához került egy csöpp szegfűszeg és tea fa illóolaj is. Tökéletes pasi illat. A szín megint nem lett jó, az óhaj szerint kék-pirosnak kéne lennie / hisz az egyesületnek is ez  a színe / , de a lúg megint megette a pirosat. Szerintem nem is lehet csak mesterséges szappan színezővel elérni. Ha valaki tud mást, kérem súgja meg.!!! Ha beválik a használat során, a következő adaghoz bizony beszerzem a pirosat. Így most nem mondom hogy szép, csak azt hogy jó szappan.




Kék birkózó szappan



Hát ilyen. Fiús lett még a kinézete is. Majd meglátjuk beváltja-e a hozzá fűzött reményeket a használat során.



Tartalma :    Ricinus-, napraforgó-, pálma-, kókuszolaj, kecsketej, himalája só



2014. február 16., vasárnap

HOLD SZAPPAN



Sokáig nem jutott időm se új szappant készíteni, se blogot írni. A készleteim viszont fogyóban, így hát neki láttam. Mert ugye azt mondják arra van időd amire szakítasz. Hát most szakítottam. Már régebben készítettem egy szappanhengert  ami arra várt hogy valami érdekes vagy szép készüljön vele. De valahogy sehogy sem akart összeállni hogy is használjam fel. Aztán mégis csak született egy ötlet. Gondoltam tejes dobozba helyezem és felöntöm rétegesen , azaz beágyazom. El is kezdtem. Nem igazán tetszett bár még csak a negyedét töltöttem fel. Ezért villám gyors akció / vagy inkább elkeseredett gyors keresés / megszülte a  mentő ötletet. A cukrászdából egy kis hűtődobozban hordtuk nyáron a fagyit haza. Nos ebbe került átöntésre a félig megtelt tejes doboz tartalma, majd kis szappan reszelék és rá újabb réteg szappanpuding. Elég érdekes formája lett így. A felvágás után viszont nem tudtam betelni minden egyes darab szebb és érdekesebb lett mint az előző. Ráadásul a szappanok két oldala sem azonos. Nem is tudtam megállni hogy ne fényképezzek le minden darabot. Ráadásul mind két oldalukat.










  A szappanok  egyik oldala.






                                                                                                       




Ugyan annak a szappannak a másik oldala.











Hát nem gyönyörű. Úgy neveztem el hogy HOLD SZAPPAN miért nem tudom. Ránéztem és ez ugrott be.
El felejtettem megemlíteni végre sikerült hullámos szappanvágó kést beszereznem. Ezért lett hullámos a szappanok felülete. Lehet hogy nem kellett volna ennél a szapinál használnom, de hát a lehetőség és a kíváncsiság nagy úr.
A külseje után egy pár szó az összetételéről: teafaolajos, mentolos frissítő szappannak készült. A benne lévő teafaolaj és az orvosiszén fertőtlenítő baktérium ölő hatású. Ez jó a mitesszeres pattanásos bőrre, de nyáron amikor nagy a meleg és csak szeretnénk jól felfrissülni a mentolos érzésnek is jó hasznát vesszük. Gondoljunk csak egy jó hideg mohítora.



Tartalma: Napraforgó,- olíva,- pálma,- kókusz,- ricinus,- földimogyoró olajok. orvosi szén,
Illata: teafa illóolaj, menta főzet.
Színeit mica portól és a menta főzetétől kapta.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...