Oldalak

2013. július 7., vasárnap

Ibolyás szappan

A sikeres mosó gél készítés után természetesen szappan. Már régóta őrzök egy ibolya illóolajat, / imádom az ibolya illatát /. Ezért megvártam a kellő ihletet. A sokféle technika közül nem igazán tudtam eldönteni mi is illik leginkább ehhez az illathoz. Egészen addig, míg meg nem találtam a dupla örvény technikát. Már csak a színeket kellett hozzá kitalálnom. Az alap adott volt, mert az ibolya színei adottak. Kék, lila, fehér, sárga a virága, a levele zöld tehát ez az alap.


színek


Már a cellulitisz elleni színes szappannál próbáltam a örvény technikát de nem lett teljesen olyan mint szerettem volna. Így ideje volt újra neki futni. Ketté osztottam a szapit  az alsó felét  kanál technikával készítettem, a felsőt az "örvény az örvényben" technikával. Későbbiekben kiderült a két réteg közé hiányzik egy vékony fekete csík . Sokkal hangsúlyosabb lenne a különbség a két réteg között, majd legközelebb.
Viszont a színek szépek és egyenlőre az illat is. Nem csak az ibolya illót tettem bele hanem egy kis vetiver illót is így egy kis föld illatot is belecsempészve. Hiszen szedése közben is keveredik az ibolya és az erdő illata. Ráadásul a vetiver olaj serkenti a bőr vér keringését, a bőr fiatalos rugalmas lesz, plusz csökkenti a stresszt.

Így néz ki az öntőformában:


kiöntve
                                                     


Itt még nem igazán mutatja meg magát, de felvágva, már igen.



ibolyás szappan



Ugye nem is olyan rossz.? Bár itt már látható honnan hiányoltam a vékony fekete csíkot. A sárga szín szinte eltűnt,. az örvénylés viszont szép.
Íme közelről


                                           
ibolyás közelről




És hogy ne csak a külsőségről beszéljek. Már említettem a vetiver olaj jótékony
hatását megemlítem még a benne lévő ricinus olajat ami hidratálja  és kondicionálja
a bőrt, és a baoba olajat melynek magas "D" és  "F" vitamin tartalma mellet kiemel-
kedő az ómega 3-6-9 tartalma van.                                                               
Mind ez együtt egy kiválóan ápoló, igen gazdag, krémes szappant eredményezett.




Tartalmaz: Napraforgó,- kókusz,- pálma,- ricinus,- baoba,- vetiverolaj, NaOH, és desztvíz,
illata : ibolya illó, vetiver olaj,


2013. július 6., szombat

Mosógél

Ma egy kicsit eltérek a szappanok világától, azért nem nagyon. Annyit olvastam már a saját mosószerekről, hogy úgy gondoltam ki kellene próbálni. Nem beszélve az ösztönzésről amit a szűkülő pénztárca adott. Tehát kis után járás után neki láttam a saját mosógélemnek. Több recept kering a neten, én egy egyszerűt választottam és azon is kicsit variáltam.

Így egy egyszerű, de mivel már kipróbáltam, már nyugodtan mondhatom nagyszerű gél jött létre.



A pontos recept:  200 g mosószappan,                                                                                                       150 g mosószóda
                                     5 l  víz                                


Készítése nagyon egyszerű, a szappant lereszeltem apró lyukú reszelőn, ezt 2 l
vízben feloldom és a tűzön addig forralom míg fel olvad, kicsit át dolgozom  bot-
mixerrel. Majd bele a még 2 l vízben feloldott mosószóda , ezt megint felforralom,
és végül 1 l víz. A forrás után lezárom a tűzet és csak akkor keverem át botmixer-
rel mert, különben ki fut. Akkor még nem igazán gél állagú, de másnap az lesz.
Tehát végeredményként kaptam egy szép fehér, sűrű gél állagú mosószert.






Volt egy kiürült ioncserélt vizes palackom, abba töltöttem a javát, de amit a mosáshoz
 használok egy kisebb flakonba töltöttem. Persze ráírva , hogy mi van benne.
Egyedüli " macera" , hogy mosás előtt jól fel kell rázni !!!!!  / ami nem olyan nagy gond /



Saját öblítővel, öblítem a ruhákat és eddig csak jó tapasztalatom van. Kíváncsi vagyok marad-e az elégedettségem. A mosott ruhák TISZTÁK, jó szagúak és PUHÁK.

Érdemes kipróbálni, remélem sikerült kedvet csinálnom.


Ja, igen egy mosáshoz én  1 - 1,5 dl teszek, attól függ milyen piszkosak a ruhák.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...