Oldalak

2012. december 26., szerda

Mai napra még egy kis csellengés.Gyönyörű fürdösót készítettem.
Fürdőbomba,fürdősó,szappan kell még valami.? Na talán egy kis für-
dőolaj. Na azt majd legközelebb. TEHÁT FÜRDŐSÓ.Tengeri illetve hi-
malája sót megszíneztem és illatosítottam, rétegezve kimondottan jól
néz ki.Fürdővízbe rakva jót tesz a bőrnek, Nem pattogzik utánna, és
nem gyullad be.Emlékszem mikor a tengerparton voltunk nyaralni, mi-
lyen szép volt a böröm.Hátha nem csak én emlékszem a sósvízre, hanem
a bőröm is.


Fürdősó ajándéknak csomagolva

és még egy adag


Tartalma: Tengerisó, himalájasó,illóolaj,szinező.







Mire jók az ünnep utolsó napjai? Hát a pihenésen kivül azzal tudunk
foglalkozni amit szeretünk.Ildikó oldalán láttam egy csoda szép színű
szappant,amit csipkebogyó-örleménnyel készített.Nem nyugszom míg nem
sikerül.Eddig kettőből semmmi.Ugyan két szép és nagyon jó szappanom lett,
főleg amelyikbe méhviaszt is tettem. Már felvágáskor érezni lehetett,
milyen selymes lesz.Az elsőből teljes adagot készítettem / én kis optimista/
egészben ilyen lett.Tettem rá egy kis ünnepi csillogást.


Felvágva hasonlít az általam "Házisárkány" szappannak hívott művemhez.
Bár az egy nagyon jó kézmosószappan,/ez hatásában teljesen más/ még a
színvilága is hasonló. Ez a szappanozás csodája.

csipkebogyós-kecsketejes

Tartalma:oliva,pálma,kókusz,földimogyoróolaj,méhviasz,NaOH,csipkebogyó-
főzet,kecsketej. Csipkebogyó-örlemény,orvosiszén,
illat:rózsa, geránium

Mivel az elsőnek nem találtam el a színét, így másodszorra csak fél adagot
készítettem.Az összetételén annyi változott, hogy elmaradt a kecsketej, és
a méhviasz./mert mindig elfogy valami/ a csudába. Hát a színe most sem lett,
olyan szép mély bordós,hanem szinte fekete.Tehát harmadszor kevesebb
örlemény.Egészben más diszítést kapott:


Felvágva nem nagyon látszik a rétegek közötti különbség.A kanalas módszert
használtam, de csak a fehér rész virít.Elképzlésem szerint, fehér,bordó,és
zöldes színünek kellene lenni-e.Gyakorlatílag mély zöld,fekete-bordó,
és fehér lett.

csipkebogyós II.

Tartalmaz:oliva,kókusz,pálma,földimogyoróolaj,NaOH,csipkebogyófőzet,csip-
kebogyó-örlemény, orvosiszén.cink-oxid.
illata:rózsa,geránium,


KELLEMES ÜNNEPEKET MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!






Ajándékba mit is adhatna egy szappanmániás, mint szappant, de nem ám
akár milyen szappant. Csak is egyedit, különlegest.Összesen kb.négy nap-
ba telet mire készlett.Egyedi tervezés, több napon át tartó részletenkén-
ti őntés, és sok-sok tanuság. Nem baj megérte.Remélem olyan örömmel
fogadják a kolléganőim, mint amilyen izgalommal készítettem.
Sajnálom, hogy nem sikerült "JÓ" képet készíteni, de egy picit talán
látszik.Nagyon szeretem Őket, mert jó csapat vagyunk.


karácsonyfás szappan

A tartalma most nem fontos mert a legnagyobb rész benne a szeretet.

2012. december 25., kedd


Egy kis kitérő a szappanozás világából. Rengeteg oldalon láttam és olvastam
a fürdőbombákról. Így kedvet kaptam a készítéséhez.Nem beszélve a kipróbálás élvezetéről.
Nekem bejött.Egy kis lazulás a hideg kint lét után /hisz az állatoknak mindig
enni kell/nagyon is jól esik.Igyekeztem a színeivel,legalább egy kicsi nyarat idézni.Alapanyagai teljesen a szokásosak, szódabikarbóna, citromsav, tejpor, kókuszolaj.A színei nagyon szépek lettek.


A formázása már kicsit nehezebben ment, de végül megbirkóztam vele.
Készült gömb és szívecske formájú is.Hát döntsétek el milyenek lettek.

színes fürdőgolyók

Finom virágos illatot kaptak.Nagyon szépen pezseg a kádban, és az illata
lassan betöltötte a fürdőt.Igazi lazítási élmény.

Tartalmaz: citromsav,szódabikarbóna,zabliszt,tejpor,kókuszolaj,víz,
illat: rózsa,gyöngyvirág,geránium csak 1-1 csepp



2012. december 24., hétfő

Már régen nem tudtam foglalkozni sem az írással, sem a szappankészítéssel.
Munkám legnehezebb legmozgalmasabb időszaka az ünnepek előtti időszak,
ráadásul még iskolába is kezdtem szeptemberben,így még egy vizsga idő-
szak is a nyakamba szakadt.Azonban mint mindennek, a sűrű napoknak is
vége lett.Így hát egy pár szappanka készülhetett.
Először megint levendulásat készítettem, mert már csak 1 darabom volt.
A szappan összetételén nem változtattam mert nagyon bevált, csak a kül-
sején.A tetejére habszappanból készítettem díszt. Levendula virágnak
szántam, hát ha más nem a színe stimmel.Azért mutatós lett.

levendulás hab szappan

Felvágás után nem rossz, de volt már szebb./ vagy ez telhetetlenség /
hát íme:

Levendulás II.

A benne lévő levendulavirág kicsit megbarnult, ez látszik a képen is.
Hatása azért remélem ugyan olyan jó lesz. Azt mondtam nem változtattam
az összetételen, most jövök rá, hogy mégis, hiszen az elsőbe nem raktam
szárított levendula virágot mint most.

Tartalmaz: Oliva-,pálma-,kókusz-,repceolaj,cink-oxid,NaOH,szárított leven-
dulavirág
illata: levendula illóolaj
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...