Oldalak

2012. december 26., szerda

Mai napra még egy kis csellengés.Gyönyörű fürdösót készítettem.
Fürdőbomba,fürdősó,szappan kell még valami.? Na talán egy kis für-
dőolaj. Na azt majd legközelebb. TEHÁT FÜRDŐSÓ.Tengeri illetve hi-
malája sót megszíneztem és illatosítottam, rétegezve kimondottan jól
néz ki.Fürdővízbe rakva jót tesz a bőrnek, Nem pattogzik utánna, és
nem gyullad be.Emlékszem mikor a tengerparton voltunk nyaralni, mi-
lyen szép volt a böröm.Hátha nem csak én emlékszem a sósvízre, hanem
a bőröm is.


Fürdősó ajándéknak csomagolva

és még egy adag


Tartalma: Tengerisó, himalájasó,illóolaj,szinező.







Mire jók az ünnep utolsó napjai? Hát a pihenésen kivül azzal tudunk
foglalkozni amit szeretünk.Ildikó oldalán láttam egy csoda szép színű
szappant,amit csipkebogyó-örleménnyel készített.Nem nyugszom míg nem
sikerül.Eddig kettőből semmmi.Ugyan két szép és nagyon jó szappanom lett,
főleg amelyikbe méhviaszt is tettem. Már felvágáskor érezni lehetett,
milyen selymes lesz.Az elsőből teljes adagot készítettem / én kis optimista/
egészben ilyen lett.Tettem rá egy kis ünnepi csillogást.


Felvágva hasonlít az általam "Házisárkány" szappannak hívott művemhez.
Bár az egy nagyon jó kézmosószappan,/ez hatásában teljesen más/ még a
színvilága is hasonló. Ez a szappanozás csodája.

csipkebogyós-kecsketejes

Tartalma:oliva,pálma,kókusz,földimogyoróolaj,méhviasz,NaOH,csipkebogyó-
főzet,kecsketej. Csipkebogyó-örlemény,orvosiszén,
illat:rózsa, geránium

Mivel az elsőnek nem találtam el a színét, így másodszorra csak fél adagot
készítettem.Az összetételén annyi változott, hogy elmaradt a kecsketej, és
a méhviasz./mert mindig elfogy valami/ a csudába. Hát a színe most sem lett,
olyan szép mély bordós,hanem szinte fekete.Tehát harmadszor kevesebb
örlemény.Egészben más diszítést kapott:


Felvágva nem nagyon látszik a rétegek közötti különbség.A kanalas módszert
használtam, de csak a fehér rész virít.Elképzlésem szerint, fehér,bordó,és
zöldes színünek kellene lenni-e.Gyakorlatílag mély zöld,fekete-bordó,
és fehér lett.

csipkebogyós II.

Tartalmaz:oliva,kókusz,pálma,földimogyoróolaj,NaOH,csipkebogyófőzet,csip-
kebogyó-örlemény, orvosiszén.cink-oxid.
illata:rózsa,geránium,


KELLEMES ÜNNEPEKET MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!






Ajándékba mit is adhatna egy szappanmániás, mint szappant, de nem ám
akár milyen szappant. Csak is egyedit, különlegest.Összesen kb.négy nap-
ba telet mire készlett.Egyedi tervezés, több napon át tartó részletenkén-
ti őntés, és sok-sok tanuság. Nem baj megérte.Remélem olyan örömmel
fogadják a kolléganőim, mint amilyen izgalommal készítettem.
Sajnálom, hogy nem sikerült "JÓ" képet készíteni, de egy picit talán
látszik.Nagyon szeretem Őket, mert jó csapat vagyunk.


karácsonyfás szappan

A tartalma most nem fontos mert a legnagyobb rész benne a szeretet.

2012. december 25., kedd


Egy kis kitérő a szappanozás világából. Rengeteg oldalon láttam és olvastam
a fürdőbombákról. Így kedvet kaptam a készítéséhez.Nem beszélve a kipróbálás élvezetéről.
Nekem bejött.Egy kis lazulás a hideg kint lét után /hisz az állatoknak mindig
enni kell/nagyon is jól esik.Igyekeztem a színeivel,legalább egy kicsi nyarat idézni.Alapanyagai teljesen a szokásosak, szódabikarbóna, citromsav, tejpor, kókuszolaj.A színei nagyon szépek lettek.


A formázása már kicsit nehezebben ment, de végül megbirkóztam vele.
Készült gömb és szívecske formájú is.Hát döntsétek el milyenek lettek.

színes fürdőgolyók

Finom virágos illatot kaptak.Nagyon szépen pezseg a kádban, és az illata
lassan betöltötte a fürdőt.Igazi lazítási élmény.

Tartalmaz: citromsav,szódabikarbóna,zabliszt,tejpor,kókuszolaj,víz,
illat: rózsa,gyöngyvirág,geránium csak 1-1 csepp



2012. december 24., hétfő

Már régen nem tudtam foglalkozni sem az írással, sem a szappankészítéssel.
Munkám legnehezebb legmozgalmasabb időszaka az ünnepek előtti időszak,
ráadásul még iskolába is kezdtem szeptemberben,így még egy vizsga idő-
szak is a nyakamba szakadt.Azonban mint mindennek, a sűrű napoknak is
vége lett.Így hát egy pár szappanka készülhetett.
Először megint levendulásat készítettem, mert már csak 1 darabom volt.
A szappan összetételén nem változtattam mert nagyon bevált, csak a kül-
sején.A tetejére habszappanból készítettem díszt. Levendula virágnak
szántam, hát ha más nem a színe stimmel.Azért mutatós lett.

levendulás hab szappan

Felvágás után nem rossz, de volt már szebb./ vagy ez telhetetlenség /
hát íme:

Levendulás II.

A benne lévő levendulavirág kicsit megbarnult, ez látszik a képen is.
Hatása azért remélem ugyan olyan jó lesz. Azt mondtam nem változtattam
az összetételen, most jövök rá, hogy mégis, hiszen az elsőbe nem raktam
szárított levendula virágot mint most.

Tartalmaz: Oliva-,pálma-,kókusz-,repceolaj,cink-oxid,NaOH,szárított leven-
dulavirág
illata: levendula illóolaj

2012. november 22., csütörtök

Eddigi szappankáim leírása - összefoglaló



 


1. Chili-paprikás-mákos;
Ezt a szappant kifejezetten a narancs bőr ellen készítettem. Chili paprika van benne, és mákkal turbóztam, ami kellemesen radíroz, masszíroz használat közben. Illatnak jázmint és narancsot kevertem. Lehet ,hogy meglepő a párosítás, de nagyon finom, diszkréten, édes virágos illata lett .
Tartalma: Olíva-, kókusz-,napraforgó-,pálmaolajat, chilipaprika, NaOH.

2. Köröm virágos - rizses szappan;
Édesanyám bőre nagyon száraz és sérülékeny. Valószínűleg az évek miatt is, de az állandó kerti munka is rátesz egy lapáttal. Olvastam a rizsolaj áldásos hatásáról a száraz bőrre, és hát a köröm virágot ismerjük. A sebek, horzsolások, és a háztartási szerek miatt "kimart" bőr gyógyszere.
Így született ez a szappanka. Illóolajat nem tettem bele, pont a irritáció miatt.
Tartalma: Olíva-; rizs-; kókuszolajat; rizs lisztet; körömvirág forrázat; NaOH

3. Uborkás- joghurtos
Ez egy natúr, illat mentes szappan. Az uborkát lereszeltem és a levét szépen lecsöpögtettem. Ezt használtam a lúg oldásához a natúr joghurttal együtt. Az uborka pép egy részét a pudingosodáskor adtam hozzá.Egy harmad részét kurkumával színeztem.
Tartalma: Olíva-; kókusz-; ricinus; pálma; földi mogyoró olajat; natúr joghurtot; uborka pépet; NaOH
___________________________________________________________________________



Rózsás újra szappan
Nem voltam elégedett egy korábban készített intim szappan formájával. Ezért elkezdtem keresgetni, hogy javíthatnák rajta. Így találtam rá az újra olvasztás módszerére.Hát nem mondom, hogy elsőre tökéletes lett , de azért megteszi. A színes darabkák benne kicsit vidámabbá teszik. Ha már újra szappan, akkor kapott egy kicsi plusz jázmin illatot, és rózsa szirmokkal díszítettem. Tehát ennek a szappannak intim szappan az alapja ami igazán kímélő, hiszen tej savóval készült.
Tartalma: Tej savó; kakaóvaj; olíva-; kókusz olaj; NaOH; Illat: jázmin illóolaj

Sok színű
Minden szappan készítőnél akad leeső szél, vagy formázásból leeső darabka. Így hát nálam is. Nem beszélve arról a szappanról ami kéknek indult, de a lug hatására rózsaszín lett. Szappannak jó csak nem olyan színű mint amire szükségem lett volna. Így el tettem és a "valamire jó lesz" kategóriába került.

Aztán eljött az ideje, hogy felhasználjam őket. Egy szép krém színű alapba kerültek rétegezve. Illata nem nagyon maradt meg sajnos, de azért mutatós lett.
___________________________________________________________________________



Süti szappanok
Ők egyszerűen az előző szappanok készítésekor megmaradt pudingokból készült kis muffinok. Amiket egy kis habszappannal megkoronáztam és forgácsokkal díszítettem. Olyanok mint a sütikék.
___________________________________________________________________________




Így készült...
After-Eight szappan
Szerettem volna egy férfiaknak való szappant. Így annak indult, de használat során kiderült, milyen jó a mitesszerek ellen. Így már nem csak a pasiké. Menta levél főzetét használtam a lúg oldásához. A pudingot két részre osztottam, és az egyikbe menta illóolajat adtam, a másikba pedig jó féle / 72 % / csokoládét. Aztán kanál örvény technikával rétegeztem a formába. A végeredmény szinte tökéletes lett. Azért szinte, mert a következő levendulás szappannál kisebb kanalat használtam és az szebb lett. Tehát az a tökéletes. Az illata megegyezik az After Eight desszert illatával, hát innen a neve.
Tartalma: Olíva-; napraforgó-; kókuszolajat; 72 % csokoládét; menta főzetet; NaOH Illata: menta illóolaj
___________________________________________________________________________



Levendulás szívecske
Ez a szívecske a levendulás szappan pudingjából készült. Nagyon tetszik ez az öntő forma. A virágokat még ki szeretném hangsúlyozni, de még nem tudom hogyan.
___________________________________________________________________________



Levendulás szappan
A levendula sokaknak a kedvence, nekem is. Valahogy összeforr a tisztaság illatával.Nem beszélve a gyönyörű halványlila színéről. Az olajokból és a lúgból elkészítettem a pudingot, majd ketté osztottam. Az egyikbe egy kicsi lila szappan színezőt tettem és orvosi levendula illóolajat. A másik felébe pici cink-oxidot amitől szép fehér lesz. Két kávés kanál segítségével szépen rétegeztem. Számomra gyönyörű lett, és az illata is tökéletes.
Tartalma: Olíva-;pálma; kókusz; repceolaj; cink-oxid; Naoh; Illata: orvosi levendula
___________________________________________________________________________



Házi sárkány szappan
Ha jól figyelsz a szappan közepén meglátod a "sárkányt". Bár ez nem volt szándékos, de szinte a szappan tudta milyen célra készül. Mert mint " Jó házisárkány" mindig teszek-veszek. Pl: a konyhában, ahol a hagyma vágás, hal pucolás / a férjem nagy pecás / szagos nyomot hagynak a kezemen. Vagy a kertben ami után, kellet egy jól tisztító szappan. Nem beszélve a férfi munkákból betérő párom kezeiről. / motor szerelés, favágás stb. / amit eddig ultradermmel tisztított meg. Ettől a szappantól pedig, nem csak tiszta lesz, de a benne lévő szegfűszeg olaj fertőtleníti is, a lanolin pedig puhítja, ápolja a kezeket

Illóolajat nem tartalmaz, mert a benne lévő szegfűszeg olaj és a kávé zacc olyan fenséges illattal ajándékozta meg amit nem szabad semmivel megzavarni.
Tartalma: Lanolin;szegfűszeg-;napraforgó-;olíva-, kókuszolaj; pici kávé zacc; NaOH;
___________________________________________________________________________



3 gyógynövényes - kecske tejes szappan
Ennek a szappannak az alap receptjét Lukréciánál találtam, bár a szerzője "BIOFELESÉG". Nagyon- nagyon jó oldalnak tartom és rendszeresen olvasom. Sok- sok jó tanácsot lehet meríteni innen. Tehát visszatérve a szappanra, miután a köröm virágos-rizses szappannal jó tapasztalataink voltak, gondoltam kipróbálom ezt a gyógynövényest is. Bár egy kicsit változtatva rajta annyiban, hogy a lug oldásához kecske tejet használtam. Ennyi finomság ami ebben a szapiban van / körömvirág-; kamilla-; fehér mályva macerátuma, kecske tej, méz / csak jó lehet. Nagyon kíváncsi vagyok a próbájára. Már nem sokat kell várni. Illóolajat megint nem raktam bele, bár a köröm virágos-rizs szappannál ez meg lett reklamálva ,de kizárt dolognak tartom, hogy ezt most észre vegye anya, olyan jó illata van, gondolom a macerátumtól és a méztől.

Tartalmaz: NaOH; kecske tej; olíva-; kókusz-; pálma-; mogyoró olaj; méz; cink-oxid; tengeri só; zabliszt;
___________________________________________________________________________


Szép kis lista lett, de szerettem volna, ha 'mindenki' itt van.


2012. szeptember 14., péntek

Hát áttértem.

Na, nem vallásilag. Eddig egy freewebet írogattam, de úgy gondoltam egy blog jobban illik hozzám.
Sok mindennel szeretek foglalkozni, de első sorban a szappan készítéssel. Ezen kívül szeretek főzni és mindent ami kreativitást, ügyességet igényel. Bár ez nem mindig nőies elfoglaltságot jelent.

Jó pár éve, hogy "vidékre" költöztünk. Mint minden rendes portán van két kutyánk, két cicánk, tyúkocskáink és vannak nyuszikáink.A háztartással ez nem kevés elfoglaltság.

Amikor pici szabadidőm akad rögtön a szappanokon jár az eszem. Kutakodom a neten, minden vele kapcsolatos dolgot megnézek. Sok honlapot, blogot elolvasok. Így mindig nagy lelkesedéssel állok neki az új és újabb szappannak, a többiek által közzétett gyönyörűségek látványa után.
Tehát azt gondoltam / lehet, hogy bátran / , de itt az ideje, hogy én is megmutassam az eddigi munkáimat, és az elkövetkezőket.


Az első szappanjaimra nagyon büszke voltam. Számomra csodásak lettek.


A felül kockás chilipaprikával lett színezve és mákkal dúsítva kifejezetten cellulitisz ellen. A zöldes szinű uborkás-kurkumás száraz bőrre, és egy körömvirágos szappan. A maradék pudingból készült a kis maffin szappan amiből később süti szappan lett.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...