Oldalak

2013. december 5., csütörtök

" LELTÁR "



Többen kérdeztétek milyen szappanjaim vannak még és soha nem tudtam pontos választ adni, ezért számba vettem őket. Tehát felsorolás szerűen
                                                                     
  EMU olajos     /  normál és érzékeny bőrre

  IBOLYÁS        /  minden bőr típusra

  NEON             /   száraz - normál bőrre  ránctalanítós

  LEVENDULÁS - CITROMOS   / normál - fáradt bőrre

  KÓKUSZOS   /  normál bőrre

  SZÍNES          /  cellulitiszos bőrre

  CSIPKE BOGYÓS - KECSKE TEJES       / érzékeny bőrre

  CSIPKE BOGYÓS  II.    /  minden bőr típusra

  AFTER- EIGHT  /   problémás mitesszeres bőrre



3 GYÓGYNÖVÉNYES


         

 
Ezt a szappant most látom hogy nem is tettem 
fel a blogra.  Úgy látszik mivel ez célzottan a-
nyukámnak készült valahogy ki maradt,  pedig
egy különösen nagy odafigyeléssel készült szap-
pankáról van szó. 



Ez a szappan levendula,- körömvirág,- fehér mályva macerátummal készült. A macerátumokról tudni kell, hogy legalább 30- 40 napig kell jófajta olajban  lehetőleg napon érlelni a gyógynövényeket. Ezáltal a hatóanyagaikat átveszik az olajok és különösen hatásosak lesznek.                   
Tehát ebben a szappanban  az alap olajokon kívül ez a három gyógynövény macerátum van plusz kókusz tej, és méz.

Fehérmályva hatása : A nyálka anyagok nagyon sok vizet kötnek meg, kolloid formában film réteget képeznek a bőrön. Ekkor a víz lassan, folyamatosan felvehetővé válik. Kiváló hidratáló, bőr puhító és pirosodás-gátló, száraz és érzékeny bőrre ideális

Körömvirág : Olíva olajban hidegen áztatott körömvirágból nyert értékes kivonat, mely nyugtató, sebgyógyító, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatású. Kiváló száraz, érzékeny és gyulladt bőr kezelésére, de hidratáló és feszesítő hatása miatt az öregedő bőr számára is kitűnő választás. Napégésre, bőrkiütésre, ekcémára, fekélyre, sebekre különösen ajánlott.
Ennek az igénytelen növénynek a virága sebgyógyulást elősegítő, gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató és immunerősítő hatással rendelkezik. Nehezen gyógyuló, burjánzó, enyhébb égési, vágott vagy forrázott sebek, hegesedések, ekcéma, bőrviszketés, pattanások, véraláfutás, enyhébb napégés gyógyítására is alkalmas. Külsőleg a körömvirág kenőcs alkalmazható.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/borbetegsegek/11641/a-sokoldalu-koromvirag: Hidegen áztatott körömvirágból nyert értékes kivonat, mely nyugtató, sebgyógyító, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatású. Kiváló száraz, érzékeny és gyulladt bőr kezelésére, de hidratáló és feszesítő hatása miatt az öregedő bőr számára is kitűnő választás. Napégésre, bőrkiütésre, ekcémára, fekélyre, sebekre különösen ajánlott.

Levendula : Gombaölős és fertőtlenítő hatása miatt igen jót tesz a bőrnek. Pattanások, ráncok, pszoriázis és egyéb gyulladások ellenszere. Gyógyítja a sebeket, vágást, égést, leégést. Kamillához keverve ekcéma kezelésre használják. Igen hatásos tetűirtó, javítja a vérkeringést, csökkenti a vérnyomást. Segíti az emésztést. Rovarcsípések ellen is hatásos

Kókusztej: Nyugtató, tápláló, hidraltáló, bőrpuhító, antibakteriális hatású. Gyorsan beszívódik a bőrbe, nincs zsíros érzés, csak puha selymes bőr.


Ez  a szappan nem túl szép viszont kifejezetten hatásos.  Illata is csak a természetes illat. 



Tartalmaz : olíva,- napraforgó,- pálma,- kókusz olajat, méz, macerátumok,  NAOH, és kókusztej.   
Ennek az igénytelen növénynek a virága sebgyógyulást elősegítő, gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató és immunerősítő hatással rendelkezik. Nehezen gyógyuló, burjánzó, enyhébb égési, vágott vagy forrázott sebek, hegesedések, ekcéma, bőrviszketés, pattanások, véraláfutás, enyhébb napégés gyógyítására is alkalmas. Külsőleg a körömvirág kenőcs alkalmazható.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/borbetegsegek/11641/a-sokoldalu-koromvirag
Ennek az igénytelen növénynek a virága sebgyógyulást elősegítő, gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató és immunerősítő hatással rendelkezik. Nehezen gyógyuló, burjánzó, enyhébb égési, vágott vagy forrázott sebek, hegesedések, ekcéma, bőrviszketés, pattanások, véraláfutás, enyhébb napégés gyógyítására is alkalmas. Külsőleg a körömvirág kenőcs alkalmazható.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/borbetegsegek/11641/a-sokoldalu-koromvirag
Ennek az igénytelen növénynek a virága sebgyógyulást elősegítő, gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató és immunerősítő hatással rendelkezik. Nehezen gyógyuló, burjánzó, enyhébb égési, vágott vagy forrázott sebek, hegesedések, ekcéma, bőrviszketés, pattanások, véraláfutás, enyhébb napégés gyógyítására is alkalmas. Külsőleg a körömvirág kenőcs alkalmazható.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/borbetegsegek/11641/a-sokoldalu-koromvirag
Ennek az igénytelen növénynek a virága sebgyógyulást elősegítő, gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató és immunerősítő hatással rendelkezik. Nehezen gyógyuló, burjánzó, enyhébb égési, vágott vagy forrázott sebek, hegesedések, ekcéma, bőrviszketés, pattanások, véraláfutás, enyhébb napégés gyógyítására is alkalmas. Külsőleg a körömvirág kenőcs alkalmazható.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/borbetegsegek/11641/a-sokoldalu-koromviragKörömvirá

2013. október 24., csütörtök

Neon szappan



Ahogy elnézem más szappanos társaim is aktivizálták magukat. Több új bejegyzést is találtam. Titkon azért már mindenki kicsit készülődik a karácsonyra. Hiszen nem elég elkészíteni a szappant, szép türelmesen meg kell várni míg használhatóak lesznek, hisz ajándékba csak már használatba foghatót szabad adni, és bizony míg "megérik" egy szappan 4-8 hét is lehet. Bár számomra a legnehezebben kivárható idő amíg az öntés után ki lehet venni a formából és fel lehet szeletelni. Hiszen ekkor látható csak igazán mekkora lett a különbség az elképzelt és a kész termék között.

Sokáig gondolkodtam, hogy mutassam meg ezt a szappant. Eredetileg egy kendő mintája tetszett meg nagyon és szerettem volna valami hasonlót. Hát hasonló nem igazán lett. Erre utaltam az elképzelés és a valóság közötti különbségnél. Hát ez a kendő:



Nagyon szép élénk színei vannak. Azt már előre tudtam, hogy a fekete foltokat nem igazán tudom így belevarázsolni, mégis reménykedtem, hogy legalább valami hasonló összejön.








Ha igazán őszinte akarok lenni  Ég és Föld !!

A zöld csaknem teljesen eltünt. Maradt helyette
egy rózsaszínes vagy inkább krémszínű alap.       /A lúg csodája ? /. A feketével pedig olyan óvatosan bántam, hogy nem is nagyon látszik.


Remélem most már értitek miért morfondíroztam azon, hogy megmutassam együtt a két képet. Ha külön csak a szappanok képét teszem fel, akkor mondhattam volna ez így lett kitalálva. Azonban ezzel az a célom, hogy ha valaki most vág bele ebbe a szép hobbiba, ne keseredjen el ha nem mindig minden úgy sikerül ahogy megálmodta, mert az senkinek nem megy. Még akkor sem ha az szappanos oldalak nagy-nagy részén csak siker szappanokat látni. Talán ha 2-3 oldal volt a böngészéseim alatt ami
hibákat vagy bakikat is megmutatott, amit nagyon hiányoltam. Nem biztos hogy jó, ha mindig csak a saját hibánkon tanulunk.


Visszatérve ehhez a Neon szappanhoz azért jót is mondok róla. Szép élénkek lettek egyes színei amit a szokásos kozmetikai pigmenttől kapott. Az összetétele az alapreceptemen kívül rizskorpaolajjal lett dúsítva. A rizskorpaolaj nagyon klassz olaj. Bőrfeszesítő hidraltáló hatású  magas antioxidáns tartalmú könnyen felszívódó olaj. Illata igazi nyári gyümölcsös pont illik a vibráló színeihez.
Azért még egy nagy képet is felteszek, hogy látszon, nem is lett olyan rossz szapi. Sem kivül sem belül.


Ránc elleni,  neon szapi


                                                                               
Összetétele: Napraforgó-, zsír, pálma-, kókusz-, rizskorpaolaj
illata: dinnye zöldalma, feketeszeder,                                                                            

2013. október 18., péntek

A nagy üzlet




És most visszatérek a nagy csereüzletre. Tehát van egy kedves ismerősöm aki nem olyan régóta tanulja a korongozást. Azonban nagyon szép dolgokat készít. Így történt, hogy megtetszett egy kerámiája. Mivel neki meg az én szappanjaim tetszettek, így megbeszéltük, hogy cserélünk. A kérésükre viszont készítettem egy kókuszos szapit amit még csak a formában mutattam meg. Itt az alkalom, hogy egyrészt dicsekedjek a fokhagymatartómmal.Amit már használatba is vettük.


a szépség

Más részt megmutatom a felvágott kókuszos szappant. Amit használni az érés miatt csak okt. 21- után lehet.

kókuszos szappan

Hogy igazán kókuszosnak mondhassam ezért nem csak hogy kókusztejben oldottam a lúgot, de kókuszreszelékkel is dúsítottam. Csalódás csak a színezésnél ért, mert ami a képen karamell színű az eredetileg aranyszínű mica porral színeztem ami eltűnt. Ezért csak a barna különböző árnyalatai kavarognak. Minden egyes szappan mintája más az örvény technikának köszönhetően. Mindet azonban nem fényképezhettem le, bár szívem szerint megtenném.
A következő szappant igazán színesnek álmodtam meg, egy számomra új technikával. Meglátjuk mi lesz az álomtervből.



Tartalma: Kókusztej, kókuszvaj,napraforgóolaj,kakaóvaj,zsír,pálmaolaj.
illata: kókuszillóolaj

   







2013. október 17., csütörtök

Levendulás - citromos



Meg történt, felvágtam az új levendulás szappant. Hát... nem igazán ilyenre gondoltam. Az illata meleg levendula-citrusos míg a kinézete kicsit jeges hatású a számomra. Mivel azonban az összetétele igazán kiemelkedően jó ezért nem változtatok rajta. A képen látni, egy két lyukat ami abból adódik, hogy a citromlé hatására nagyon gyorsan sűrűsödött. Így nem tudtam önteni csak kanalazni a pudingot a formába. Tanúságnak  viszont jó volt. Legközelebb egyszerűbb mintát tervezek neki.

Kivéve a formából







                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
levendulás-citromos    















Összefoglalva nem az amit elképzeltem, de egy szuper jó szappan. Többet nem írok róla mert a már szócséplés lenne.





2013. október 11., péntek

Végre újra .......




Mivel az egész nyarat végig dolgoztam, és szeptemberben az iskola is újra megkezdődött, a szabadidőm nem lett több. Azonban egy hét megérdemelt szabadságra jöttem. Igaz, hogy a szabit jókora náthával kezdtem, most már jól vagyok, és kihasználva a kis időmet gyorsan neki láttam a kedvenc foglala-
tosságomnak. Előszőr egy levendulás szapit csináltam mert, teljesen lefogyott, és hát a ház ura amióta elkezdte használni / még fejmosásra is / nem hajlandó mást használni csak ezt. Tehát ez volt az első.

Levendula macerátummal dúsítottam és érdekesség képen tettem bele egy citrom kifacsart levét.Meglepően jó együtt a citrom és a levendula illata. Színezni a szokásos mica porral színeztem. Sokan nem szeretik színezni és illatosítani a szappanjaikat, hogy természetes legyen. Én azt mondom nem baj, ha nem csak a  bőrünknek ked-
vezünk, hanem a szemünknek és az orrunknak is.A levenduláról mindenki tudja milyen sok jó tulajdon-
sággal rendelkezik. Ha nem akkor itt egy kis felsorolás: antibakteriális, gyulladáscsökkentő, vérkeringés serkentő, gombaölő, nyugtató és
lazító aromaterápíás hatásai vannak.A citrom hatásai már kevésbé ismertek, és van ami még nekem is meglepő. Kisimítja a ráncokat, rugalmassá teszi a bőrt, szabályozza a faggyú működést, elhalványítja a szeplőket. Hajmosásnál csillogóvá teszi azt, és a lelapult hajat megemeli.

Nagyon kíváncsi leszek milyen lesz felvágás után és használat közben.


Tartalma:  kókusz-, ricinus-, földi mogyoróolaj, zsír, levendula macerátum, citromlé,
illata:  levendula-, citromillóolajok



A második szappan egy kókuszos szappan.

Ezt egy nagyon kedves ismerősöm kérésére készítettem.
Egy kis bartel üzlet miatt. Ő ugyanis csodaszép kerámiákat készít. Megtetszett egy szép fokhagyma tartója és megbeszéltük, hogy készít nekem egyet, cserébe én szappannal fizetek és mindenki jól jár. Az üzlet megköttetett.


                                            4 nap múlva folyt. köv.













2013. szeptember 9., hétfő


Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy szappan terv ami arról szólt, hogy készítek egy kerek szappant, ami olyan lesz mint egy pöttyös labda. Ez volt a terv,
és a valóság hát......

nem igazán pöttyös labda


Pedig végig gondoltam az elkészítését. Előre elkészítettem a kerek rudacskákat
amik a pöttyök lettek volna, de nem tudtam jól rögzíteni a nagy kerek tartóba így
azok elmozdultak. Mivel a végeredmény egy nagyon jó, levendulás szappan lett,
nem szerettem volna ha kárba megy, csak mert nem olyan mint amit  megálmodtam.

Tehát új álom kell.! Addig addig nézegettem míg rájöttem: EZ EGY MACI !
Már csak meg kell csinálni. Kis faragás, kis kakaópor színező és IME :



Maci 



Mondjátok, hogy tényleg maci és nem csak én látom annak. Azért egy kis alátámasztás:





Na így......................vélemény ?

Ebből egy biztos, hogy a picurkámé lesz.



Tartalma: Levendula főzet, levendula macerátum, oliva,-ricinus,-kókusz,-szöllőmagolaj,kakaóvaj
illat: gyógyszertári levendula illó,





2013. július 7., vasárnap

Ibolyás szappan

A sikeres mosó gél készítés után természetesen szappan. Már régóta őrzök egy ibolya illóolajat, / imádom az ibolya illatát /. Ezért megvártam a kellő ihletet. A sokféle technika közül nem igazán tudtam eldönteni mi is illik leginkább ehhez az illathoz. Egészen addig, míg meg nem találtam a dupla örvény technikát. Már csak a színeket kellett hozzá kitalálnom. Az alap adott volt, mert az ibolya színei adottak. Kék, lila, fehér, sárga a virága, a levele zöld tehát ez az alap.


színek


Már a cellulitisz elleni színes szappannál próbáltam a örvény technikát de nem lett teljesen olyan mint szerettem volna. Így ideje volt újra neki futni. Ketté osztottam a szapit  az alsó felét  kanál technikával készítettem, a felsőt az "örvény az örvényben" technikával. Későbbiekben kiderült a két réteg közé hiányzik egy vékony fekete csík . Sokkal hangsúlyosabb lenne a különbség a két réteg között, majd legközelebb.
Viszont a színek szépek és egyenlőre az illat is. Nem csak az ibolya illót tettem bele hanem egy kis vetiver illót is így egy kis föld illatot is belecsempészve. Hiszen szedése közben is keveredik az ibolya és az erdő illata. Ráadásul a vetiver olaj serkenti a bőr vér keringését, a bőr fiatalos rugalmas lesz, plusz csökkenti a stresszt.

Így néz ki az öntőformában:


kiöntve
                                                     


Itt még nem igazán mutatja meg magát, de felvágva, már igen.



ibolyás szappan



Ugye nem is olyan rossz.? Bár itt már látható honnan hiányoltam a vékony fekete csíkot. A sárga szín szinte eltűnt,. az örvénylés viszont szép.
Íme közelről


                                           
ibolyás közelről




És hogy ne csak a külsőségről beszéljek. Már említettem a vetiver olaj jótékony
hatását megemlítem még a benne lévő ricinus olajat ami hidratálja  és kondicionálja
a bőrt, és a baoba olajat melynek magas "D" és  "F" vitamin tartalma mellet kiemel-
kedő az ómega 3-6-9 tartalma van.                                                               
Mind ez együtt egy kiválóan ápoló, igen gazdag, krémes szappant eredményezett.




Tartalmaz: Napraforgó,- kókusz,- pálma,- ricinus,- baoba,- vetiverolaj, NaOH, és desztvíz,
illata : ibolya illó, vetiver olaj,


2013. július 6., szombat

Mosógél

Ma egy kicsit eltérek a szappanok világától, azért nem nagyon. Annyit olvastam már a saját mosószerekről, hogy úgy gondoltam ki kellene próbálni. Nem beszélve az ösztönzésről amit a szűkülő pénztárca adott. Tehát kis után járás után neki láttam a saját mosógélemnek. Több recept kering a neten, én egy egyszerűt választottam és azon is kicsit variáltam.

Így egy egyszerű, de mivel már kipróbáltam, már nyugodtan mondhatom nagyszerű gél jött létre.



A pontos recept:  200 g mosószappan,                                                                                                       150 g mosószóda
                                     5 l  víz                                


Készítése nagyon egyszerű, a szappant lereszeltem apró lyukú reszelőn, ezt 2 l
vízben feloldom és a tűzön addig forralom míg fel olvad, kicsit át dolgozom  bot-
mixerrel. Majd bele a még 2 l vízben feloldott mosószóda , ezt megint felforralom,
és végül 1 l víz. A forrás után lezárom a tűzet és csak akkor keverem át botmixer-
rel mert, különben ki fut. Akkor még nem igazán gél állagú, de másnap az lesz.
Tehát végeredményként kaptam egy szép fehér, sűrű gél állagú mosószert.






Volt egy kiürült ioncserélt vizes palackom, abba töltöttem a javát, de amit a mosáshoz
 használok egy kisebb flakonba töltöttem. Persze ráírva , hogy mi van benne.
Egyedüli " macera" , hogy mosás előtt jól fel kell rázni !!!!!  / ami nem olyan nagy gond /



Saját öblítővel, öblítem a ruhákat és eddig csak jó tapasztalatom van. Kíváncsi vagyok marad-e az elégedettségem. A mosott ruhák TISZTÁK, jó szagúak és PUHÁK.

Érdemes kipróbálni, remélem sikerült kedvet csinálnom.


Ja, igen egy mosáshoz én  1 - 1,5 dl teszek, attól függ milyen piszkosak a ruhák.

2013. június 3., hétfő

Bár alig  van pár percem a kedvenc idő töltésemre, de azért megnyugtatás miatt jó vele foglalkozni. Ja persze  nem mindenki tudhatja, a páromat megoperálták és hajszál híján nem lett vidám a vége. Most már kicsit fellélegezhetek, de megnyugodni csak akkor fogok ha itthon lesz. /Miért van az, hogy azt hisszük ha mellettünk van, a  szeretünk akkor annak nem történhet baja ?/  Tehát, hogy eltudjam foglalni a gondolataimat, mert tanulni nem igazán tudok, hiába kéne / igen természetesen azért még az utolsó vizsgáim is erre a hétre esnek /  neki álltam az általam régen vágyott színes szappan megvalósításának.
                
 Érdekes itt nálunk Magyarországon hiába van számtalan sok blog  és oldal a szappanokról, igazából mindenki hadi titokként kezeli, hogy sikerült egy-egy szappant létre hozni.. Talán csak egy  vagy két oldalt találtam ahol némi infót lehetett találni. Ezért mindenki saját tapasztalatából kényszerül tanulni. Ezzel egy a baj, hogy ahhoz hogy tökéletesíteni tudd a technikádat / és ez csak kizárólag az öntési technikát jelenti / sokszor kéne gyakorolni. Ez viszont nagyobb mennyiségű szappant jelent, amit már a barátoknak sem tud az ember tovább adni. Ha eladni szeretnéd akkor viszont a NAV szállhat rád, lehet hogy gyáva vagyok, de nem merek több százezres bírságot megkockáztatni. Kiút, ha vállalkozol akkor viszont annyi az előírás és a befizetendő akkor is ha nem adsz el egyet sem a hónapban, hogy az ember el sem hiszi. Illetve azt látom hogy ha már vállalkozás szinten elkezdik árulni a szappanokat, akkor kivész a kreativitás belőle. Láttam pár cég szapijait, mint természetes szappant, egy nagy drogéria láncban, azt írják nincs benne tartósítószer de ha elolvassa az ember bizony benne van. Ezt viszont én nem szeretném. Olyan jó lenne, ha lenne olyan piac lehetőség  mint kint külföldön, ahol saját készítésű dolgait az ember nyugodtan árulhatja.                              

Visszatérve a szappanra , túl mohó voltam, mert végre megtaláltam a színezés egyik egyszerű de biztos módját. És nem tudtam ellenállni a sok színnek. Talán kicsit sok, amit bele halmoztam, de nekem tetszik. És jelentős tapasztalatot szereztem. Legközelebb már tudok egy kis megálljt parancsolni magamnak. Viszont a hatása nagyon jó lett,  így nagyjából megtartom az alapot, és csak a színeken változtatok.

Ez a szappan megint cellulítísz elleni harc egyik harcosa. A pöttyök mákszemek ez az unokahúgom kérésére került bele. Ő nagyon szerette egy előző szappanba ezt. A színek magukért beszélnek, mind mica pornak köszönhető. Már csak azt kell kifigyelnem, hogy a mennyiségtől függően milyen árnyalatot tudok kihozni. Persze a lúg nagy varázsló, de minden varázsló trükkjeit le lehet leplezni. A technika amivel készítettem  a tigris technika a YOU TUBE - n sok videó van róla, érdemes böngészni, de tökéletes csak sokadik próbálkozásra lesz. / Na ezért gyűlik a szapi mennyisége a spájzban.! /


színes cellu szapik
színes cellu szapik




színes szappan közelről

Tartalmaz : zsír, kókusz-, szőllő-, földimogyoró-, napraforgó-, pálmaolajat, chiliolaj.
          illat : greapfruit,  keserű narancs,  levendula,


2013. május 15., szerda

Túl vagyok egy nem igazán elégedett angol vizsgán. Bár az eredményt nem tudom még, de érzem hogy vigasztalásra szorulok. Apa biztató szavain kívül megérdemlem, hogy legalább a sikeres málna szappanomat megmutassam felvágva. A színei kellemesek és az illata is megmaradt. Finom lágy málna illatú. A technikám még gyakorlásra szorul, de nem lett olyan rossz. Nem készült belőle csak öt darab, ha valaki kér időben jelezze, mert egy biztos, hogy az enyém.! És hát, hogy a többi kié ?



Málna szappan


Úgy látom a fénykép nem teljesen adja vissza a színeket, de biztosíthatok mindenkit, hogy szép krém sárga alapon igazán málnára emlékeztető piros kavarog felül enyhe zölddel. Gondolván a málna levélre. Kakaóvaj tartalma miatt mindenki használhatja, akár száraz a bőre, akár normál. Talán csak túl zsíros bőrre nem ajánlom. Az érési idő után beszámolok a használati tapasztalataimról.


Tartalmaz : kókusz-, pálma-, napraforgóolajat, kakaóvajat, málnalevél főzetet,
         illata: málna-, erdeigyümölcs illóolajok

2013. május 9., csütörtök

 Ma csak keveset írok, mert nincs sok időm. Megkezdödőtt a vizsga időszak, de muszáj meg mutatnom a málna szappanomat kiöntés után. Nagyon szép lett. Kapott egy kis csillogást és nagyon finom málna illatot. Normál és száraz bőrre ajánlom. A részleteket kicsit később leírom. Mára csak ennyi remélem felvágás után is így fog tetszeni és az illata is megmarad.


Málna szappan formában

A málna szemeket a magam készítette szilikon formába öntöttem ki. A leírását az előző bejegyzések között megtalálhatjátok. 



2013. május 1., szerda

Végre van egy kis időm. A veteményes és a virágoskert is kész van. Rendben, 
minden a helyére került. A virágok és a zöldség is, már csak a növekedésüket kell 
figyelni és ügyelni. Úgyhogy jöhetett a másik kedvenc, a szappanok világa. Nagyon 
sok szappan készítéssel foglalkozó oldalt sikerült átböngésznem az utóbbi időben. 
Ez is jó és hasznos, ha már nem volt időm készíteni őket. Találtam egy érdekes és új 
technikát az " örvény az örvényben " nevezetűt. Könnyűnek látszik, de ez csalóka. 
Az igazán szép és mutatós rajzolathoz jól elkülönülő színek kellenek. Ha kitartunk
annál, hogy csak természetes anyagokat használunk, akkor igazán be vagyunk
korlátozva. Tehát vessenek rám követ, de én szívesen kipróbálok mindent. Így a
mica porral való színezés is, ezért ezek a szappankáim nem csak természetes szí-
nezéket, de ha úgy tetszik mesterségeset is tartalmaznak .Ez nem jelenti azt,
hogy feltétlenül rosszak, vagy kerülni valók lennének ezek a szépségek.
Két félét készítettem, egy csipkebogyós-emu olajos szapit és egy kakaóva-
jasat aminek isteni málna illatot sikerült varázsolni.

Először a csipkebogyósat mutatnám meg. Mindig azt kérdezik tőlem,
ha egy szappanról mesélek, " És az mire jó ? " Hát ismereteim szerint
a csipkebogyó nagyon hasznos a bőrnek magas A vitamin tartalma miatt
ami antioxidáns, és egyben a bőr regenerálódását, hámosodását segítő
vitamin. A P vitamin pedig öregedésgátló és érfalvédő hatású. Ez csök-
kenti a hajszálerek törékenységét. Mellette emu olajat is tettem bele, ez nálunk
nem igazán ismert olaj. Persze hiszen Ausztráliából származik. Jelentős F , A ,
E , vitamin tartalma van, emellett omega 3, és 6 tartalma is van.
Hatékony hidraltáló és fertőtlenitő tulajdonságú. Fontos, hogy allergiát nem
okoz, így érzékeny bőrűek is bátran használhatják. Ja igen, napégésre is
használják származási helyén, nem tudom ebből mennyit őriz meg a szap-
panosodás során, de  ha egy picit is akkor mostanság lehet hogy jól fog jönni. 
/ Csak zárójelben jegyzem meg ma 30 fok volt és még csak május 1. van. /
Sajnos kiöntés után nem készítettem képet, így csak felvágás utánít tudok
mutatni.

Emu olajos- csipkebogyós





A színek nem teljesen olyanok mint szerettem volna, de ez a lúg vicce velem. A nagy
kék pöttynek sötét okkernek kellene lenni. Hát nem az. A márványos mintázatát
a csipke őrleménytől kapta.


Tartalma: kókusz-, pálma-, napraforgó-, szőllőmagolaj, Emu olaj,
               kamilla főzet,
       illata: ópium, levendula, jázmin illók





2013. március 25., hétfő

Azt ígértem, ha elkészülök az elmaradásaimmal megmutatom őket. Hát az ing
hímzésével elkészültem. Amikor megígértem, hogy kihímzem a gallérját nem
is tudtam mire vállalkozom. Az ujjaim igen csak igénybe lettek véve. Per-
sze használhattam volna gyűszűt, mert a gallér igen keménynek bizonyult,
de hát én nem szeretem, inkább szenvedtem vele. Kényszerből a minta is
kicsit átalakult. Ebben a párom segítségemre volt. Én megrajzoltam az
elképzelésemet Ő meg helyeselt és új ötleteket adott.Végül is mindkettönk-
nek tetszett a végeredmény, és milyen szerencse Ádámnak is aki végül is
hordani fogja, ami nem elhanyagolandó tényező.Tehát a sok beszéd után
íme a kép a kész "műről".





Szerintem szép és mutatós lett. A másik jó abban, hogy kész lett az , hogy most már a szappanok jönnek. Nem is tudom melyik legyen az első...., hát persze, hogy az ami a pici uncsikámnak lesz, hiszen még legalább négy hetet
érnie is kell mielőtt a pancsizáshoz használatba veszik. És már megint
dicsekszem most a gyönyörű Mogyikáról egy képpel.




Mogyikám fürdik


Van nála szebb baba ? A világon nincs. Még jó, hogy nem is vagyok elfogult.

Tehát a feladat, száraz bőrre,babának különösen allergén mentes szappan
készítése.

2013. március 4., hétfő



Jézus Mária! Majdnem két hónap telt el. Ez van, néha be vagyunk "havazva" /emlékeztek még a hóra/ és van időnk mindenre, néha meg úgy besűrűsödik minden, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Egy csomó dologgal el vagyok maradva. Az unokahúgom párjának hímeztem egy kalocsai inget,de mivel nagyon tetszett neki, így szeretne másikat is. Én meg persze, hogy megígértem, hogy meg csinálom.Hát még csak a megrajzolásig jutottam december óta.Csak dicsekvésből megmutatom őket.






Ez volt az első ing, a másik sötétkék alapon lesz.





Hiába imádom a szappanozást, azért más szépet is jó készíteni.Ha elkészülök vele azt is megmutatom nektek.
Ezen kívül elmaradtam a tervezett málna szappannal, és mivel már érzem a zsigereimben a tavaszt, most már egy igazi tavasz illat jár a fejemben, ami nem más mint az ibolya.Még egy hetem van hátra a vizsga időszakból és AKKOR.........

2013. január 17., csütörtök


Be vagyunk havazva, szó szerint. Négy napja jóformán ki sem mozdulunk
otthonról. És mit csinál az ember lánya, ha be van havazva? Hát a szap-
pannal foglalkozik, ha nem is a szappanöntéssel, de azzal ami vele kap-
csolatos. Így tettem én is. Az egyik blogban láttam egy epres szappant,
aminek a tetején mintha eprek csücsültek volna. Nem a szokásos gyümölcs
formát utánzó "jégkocka" készítőben kiöntött eprek, ha nem mint, az igazi
eperszemek. Na innentől fogva a kicsi agyam nem nyughatott. Ilyet én is a-
karok. Azonban én inkább a málna illatot tudom elképzelni szappanhoz, ezért
nekem málnára volna szükségem diszítéshez. Az elhatározást tett követte,
és mert nálunk nem lehet ílyen öntöformát kapni,hát készíteni kell. Hosz-
szabb kutakodás után meg is találtam a módját. Megmutatom nektek, én
nagyon élveztem az egész folyamatot.
Először megformáztam a málna szemeket.


Miután ezzel kész voltam jöhet az öntőforma készítése.Az alapanyagok:




Következett a gyúrás:







Formázás:


Miután megfelelő állagú lett a massza, szépen kialakítottam azt a tégla
formát, amilyen magasak a málna szemek, és hogy egyszerre a 10 darab el-
férjen.




Vigyázzva nehogy kilyukaszam az alját.







Másnap nagyon izgatott voltam és kiváncsi az eredményre. Féltem, hogy be-
leragadtak a formák, és nem tudom kíszedni öket, anélkül hogy az öntő-
forma ne sérüljön. Hála istennek minden jól ment mint azt a kép is mutatja.




A végső próba azonban most jött.! A kész szilikonformába belekerült az
első próbaöntés. Színe szép málmapirosra sikeredett és még egy nap vára-
kozás után.: Ime a V É G E R E D M É N Y !!!!!!!!






Hát nem gyönyörű? Lehet, hogy nagyképűség, de elégedett vagyok magammal.
Következő lépés a málnaszemekhez a málnaszappan. Tehát FOLYT. KÖV. !!!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...