Ma egy kicsit eltérek a szappanok világától, azért nem nagyon. Annyit olvastam már a saját mosószerekről, hogy úgy gondoltam ki kellene próbálni. Nem beszélve az ösztönzésről amit a szűkülő pénztárca adott. Tehát kis után járás után neki láttam a saját mosógélemnek. Több recept kering a neten, én egy egyszerűt választottam és azon is kicsit variáltam.
Így egy egyszerű, de mivel már kipróbáltam, már nyugodtan mondhatom nagyszerű gél jött létre.
A pontos recept: 200 g mosószappan, 150 g mosószóda
5 l víz
Készítése nagyon egyszerű, a szappant lereszeltem apró lyukú reszelőn, ezt 2 l
vízben feloldom és a tűzön addig forralom míg fel olvad, kicsit át dolgozom bot-
mixerrel. Majd bele a még 2 l vízben feloldott mosószóda , ezt megint felforralom,
és végül 1 l víz. A forrás után lezárom a tűzet és csak akkor keverem át botmixer-
rel mert, különben ki fut. Akkor még nem igazán gél állagú, de másnap az lesz.
Tehát végeredményként kaptam egy szép fehér, sűrű gél állagú mosószert.
Volt egy kiürült ioncserélt vizes palackom, abba töltöttem a javát, de amit a mosáshoz
használok egy kisebb flakonba töltöttem. Persze ráírva , hogy mi van benne.
Egyedüli " macera" , hogy mosás előtt jól fel kell rázni !!!!! / ami nem olyan nagy gond /
Saját öblítővel, öblítem a ruhákat és eddig csak jó tapasztalatom van. Kíváncsi vagyok marad-e az elégedettségem. A mosott ruhák TISZTÁK, jó szagúak és PUHÁK.
Érdemes kipróbálni, remélem sikerült kedvet csinálnom.
Ja, igen egy mosáshoz én 1 - 1,5 dl teszek, attól függ milyen piszkosak a ruhák.
2013. július 6., szombat
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése
(
Atom
)


A mosógél jó :) "Saját öblítő" bővebben?
VálaszTörlés1 l víz, 1,5 dl ecet és levendula illó esetleg parfüm olaj,
VálaszTörlésvagy kapható öblítő illatosító de az 16oo,-ft. Én a gyógyszertárban veszek levendula illóolajat és abból 5-10 csepp kell. Én szeretem.