Oldalak

2012. november 22., csütörtök

Eddigi szappankáim leírása - összefoglaló



 


1. Chili-paprikás-mákos;
Ezt a szappant kifejezetten a narancs bőr ellen készítettem. Chili paprika van benne, és mákkal turbóztam, ami kellemesen radíroz, masszíroz használat közben. Illatnak jázmint és narancsot kevertem. Lehet ,hogy meglepő a párosítás, de nagyon finom, diszkréten, édes virágos illata lett .
Tartalma: Olíva-, kókusz-,napraforgó-,pálmaolajat, chilipaprika, NaOH.

2. Köröm virágos - rizses szappan;
Édesanyám bőre nagyon száraz és sérülékeny. Valószínűleg az évek miatt is, de az állandó kerti munka is rátesz egy lapáttal. Olvastam a rizsolaj áldásos hatásáról a száraz bőrre, és hát a köröm virágot ismerjük. A sebek, horzsolások, és a háztartási szerek miatt "kimart" bőr gyógyszere.
Így született ez a szappanka. Illóolajat nem tettem bele, pont a irritáció miatt.
Tartalma: Olíva-; rizs-; kókuszolajat; rizs lisztet; körömvirág forrázat; NaOH

3. Uborkás- joghurtos
Ez egy natúr, illat mentes szappan. Az uborkát lereszeltem és a levét szépen lecsöpögtettem. Ezt használtam a lúg oldásához a natúr joghurttal együtt. Az uborka pép egy részét a pudingosodáskor adtam hozzá.Egy harmad részét kurkumával színeztem.
Tartalma: Olíva-; kókusz-; ricinus; pálma; földi mogyoró olajat; natúr joghurtot; uborka pépet; NaOH
___________________________________________________________________________



Rózsás újra szappan
Nem voltam elégedett egy korábban készített intim szappan formájával. Ezért elkezdtem keresgetni, hogy javíthatnák rajta. Így találtam rá az újra olvasztás módszerére.Hát nem mondom, hogy elsőre tökéletes lett , de azért megteszi. A színes darabkák benne kicsit vidámabbá teszik. Ha már újra szappan, akkor kapott egy kicsi plusz jázmin illatot, és rózsa szirmokkal díszítettem. Tehát ennek a szappannak intim szappan az alapja ami igazán kímélő, hiszen tej savóval készült.
Tartalma: Tej savó; kakaóvaj; olíva-; kókusz olaj; NaOH; Illat: jázmin illóolaj

Sok színű
Minden szappan készítőnél akad leeső szél, vagy formázásból leeső darabka. Így hát nálam is. Nem beszélve arról a szappanról ami kéknek indult, de a lug hatására rózsaszín lett. Szappannak jó csak nem olyan színű mint amire szükségem lett volna. Így el tettem és a "valamire jó lesz" kategóriába került.

Aztán eljött az ideje, hogy felhasználjam őket. Egy szép krém színű alapba kerültek rétegezve. Illata nem nagyon maradt meg sajnos, de azért mutatós lett.
___________________________________________________________________________



Süti szappanok
Ők egyszerűen az előző szappanok készítésekor megmaradt pudingokból készült kis muffinok. Amiket egy kis habszappannal megkoronáztam és forgácsokkal díszítettem. Olyanok mint a sütikék.
___________________________________________________________________________




Így készült...
After-Eight szappan
Szerettem volna egy férfiaknak való szappant. Így annak indult, de használat során kiderült, milyen jó a mitesszerek ellen. Így már nem csak a pasiké. Menta levél főzetét használtam a lúg oldásához. A pudingot két részre osztottam, és az egyikbe menta illóolajat adtam, a másikba pedig jó féle / 72 % / csokoládét. Aztán kanál örvény technikával rétegeztem a formába. A végeredmény szinte tökéletes lett. Azért szinte, mert a következő levendulás szappannál kisebb kanalat használtam és az szebb lett. Tehát az a tökéletes. Az illata megegyezik az After Eight desszert illatával, hát innen a neve.
Tartalma: Olíva-; napraforgó-; kókuszolajat; 72 % csokoládét; menta főzetet; NaOH Illata: menta illóolaj
___________________________________________________________________________



Levendulás szívecske
Ez a szívecske a levendulás szappan pudingjából készült. Nagyon tetszik ez az öntő forma. A virágokat még ki szeretném hangsúlyozni, de még nem tudom hogyan.
___________________________________________________________________________



Levendulás szappan
A levendula sokaknak a kedvence, nekem is. Valahogy összeforr a tisztaság illatával.Nem beszélve a gyönyörű halványlila színéről. Az olajokból és a lúgból elkészítettem a pudingot, majd ketté osztottam. Az egyikbe egy kicsi lila szappan színezőt tettem és orvosi levendula illóolajat. A másik felébe pici cink-oxidot amitől szép fehér lesz. Két kávés kanál segítségével szépen rétegeztem. Számomra gyönyörű lett, és az illata is tökéletes.
Tartalma: Olíva-;pálma; kókusz; repceolaj; cink-oxid; Naoh; Illata: orvosi levendula
___________________________________________________________________________



Házi sárkány szappan
Ha jól figyelsz a szappan közepén meglátod a "sárkányt". Bár ez nem volt szándékos, de szinte a szappan tudta milyen célra készül. Mert mint " Jó házisárkány" mindig teszek-veszek. Pl: a konyhában, ahol a hagyma vágás, hal pucolás / a férjem nagy pecás / szagos nyomot hagynak a kezemen. Vagy a kertben ami után, kellet egy jól tisztító szappan. Nem beszélve a férfi munkákból betérő párom kezeiről. / motor szerelés, favágás stb. / amit eddig ultradermmel tisztított meg. Ettől a szappantól pedig, nem csak tiszta lesz, de a benne lévő szegfűszeg olaj fertőtleníti is, a lanolin pedig puhítja, ápolja a kezeket

Illóolajat nem tartalmaz, mert a benne lévő szegfűszeg olaj és a kávé zacc olyan fenséges illattal ajándékozta meg amit nem szabad semmivel megzavarni.
Tartalma: Lanolin;szegfűszeg-;napraforgó-;olíva-, kókuszolaj; pici kávé zacc; NaOH;
___________________________________________________________________________



3 gyógynövényes - kecske tejes szappan
Ennek a szappannak az alap receptjét Lukréciánál találtam, bár a szerzője "BIOFELESÉG". Nagyon- nagyon jó oldalnak tartom és rendszeresen olvasom. Sok- sok jó tanácsot lehet meríteni innen. Tehát visszatérve a szappanra, miután a köröm virágos-rizses szappannal jó tapasztalataink voltak, gondoltam kipróbálom ezt a gyógynövényest is. Bár egy kicsit változtatva rajta annyiban, hogy a lug oldásához kecske tejet használtam. Ennyi finomság ami ebben a szapiban van / körömvirág-; kamilla-; fehér mályva macerátuma, kecske tej, méz / csak jó lehet. Nagyon kíváncsi vagyok a próbájára. Már nem sokat kell várni. Illóolajat megint nem raktam bele, bár a köröm virágos-rizs szappannál ez meg lett reklamálva ,de kizárt dolognak tartom, hogy ezt most észre vegye anya, olyan jó illata van, gondolom a macerátumtól és a méztől.

Tartalmaz: NaOH; kecske tej; olíva-; kókusz-; pálma-; mogyoró olaj; méz; cink-oxid; tengeri só; zabliszt;
___________________________________________________________________________


Szép kis lista lett, de szerettem volna, ha 'mindenki' itt van.


Nincsenek megjegyzések :

Megjegyzés küldése

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...