Oldalak

2013. május 1., szerda

Végre van egy kis időm. A veteményes és a virágoskert is kész van. Rendben, 
minden a helyére került. A virágok és a zöldség is, már csak a növekedésüket kell 
figyelni és ügyelni. Úgyhogy jöhetett a másik kedvenc, a szappanok világa. Nagyon 
sok szappan készítéssel foglalkozó oldalt sikerült átböngésznem az utóbbi időben. 
Ez is jó és hasznos, ha már nem volt időm készíteni őket. Találtam egy érdekes és új 
technikát az " örvény az örvényben " nevezetűt. Könnyűnek látszik, de ez csalóka. 
Az igazán szép és mutatós rajzolathoz jól elkülönülő színek kellenek. Ha kitartunk
annál, hogy csak természetes anyagokat használunk, akkor igazán be vagyunk
korlátozva. Tehát vessenek rám követ, de én szívesen kipróbálok mindent. Így a
mica porral való színezés is, ezért ezek a szappankáim nem csak természetes szí-
nezéket, de ha úgy tetszik mesterségeset is tartalmaznak .Ez nem jelenti azt,
hogy feltétlenül rosszak, vagy kerülni valók lennének ezek a szépségek.
Két félét készítettem, egy csipkebogyós-emu olajos szapit és egy kakaóva-
jasat aminek isteni málna illatot sikerült varázsolni.

Először a csipkebogyósat mutatnám meg. Mindig azt kérdezik tőlem,
ha egy szappanról mesélek, " És az mire jó ? " Hát ismereteim szerint
a csipkebogyó nagyon hasznos a bőrnek magas A vitamin tartalma miatt
ami antioxidáns, és egyben a bőr regenerálódását, hámosodását segítő
vitamin. A P vitamin pedig öregedésgátló és érfalvédő hatású. Ez csök-
kenti a hajszálerek törékenységét. Mellette emu olajat is tettem bele, ez nálunk
nem igazán ismert olaj. Persze hiszen Ausztráliából származik. Jelentős F , A ,
E , vitamin tartalma van, emellett omega 3, és 6 tartalma is van.
Hatékony hidraltáló és fertőtlenitő tulajdonságú. Fontos, hogy allergiát nem
okoz, így érzékeny bőrűek is bátran használhatják. Ja igen, napégésre is
használják származási helyén, nem tudom ebből mennyit őriz meg a szap-
panosodás során, de  ha egy picit is akkor mostanság lehet hogy jól fog jönni. 
/ Csak zárójelben jegyzem meg ma 30 fok volt és még csak május 1. van. /
Sajnos kiöntés után nem készítettem képet, így csak felvágás utánít tudok
mutatni.

Emu olajos- csipkebogyós





A színek nem teljesen olyanok mint szerettem volna, de ez a lúg vicce velem. A nagy
kék pöttynek sötét okkernek kellene lenni. Hát nem az. A márványos mintázatát
a csipke őrleménytől kapta.


Tartalma: kókusz-, pálma-, napraforgó-, szőllőmagolaj, Emu olaj,
               kamilla főzet,
       illata: ópium, levendula, jázmin illók





Nincsenek megjegyzések :

Megjegyzés küldése

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...