Oldalak

2013. október 24., csütörtök

Neon szappan



Ahogy elnézem más szappanos társaim is aktivizálták magukat. Több új bejegyzést is találtam. Titkon azért már mindenki kicsit készülődik a karácsonyra. Hiszen nem elég elkészíteni a szappant, szép türelmesen meg kell várni míg használhatóak lesznek, hisz ajándékba csak már használatba foghatót szabad adni, és bizony míg "megérik" egy szappan 4-8 hét is lehet. Bár számomra a legnehezebben kivárható idő amíg az öntés után ki lehet venni a formából és fel lehet szeletelni. Hiszen ekkor látható csak igazán mekkora lett a különbség az elképzelt és a kész termék között.

Sokáig gondolkodtam, hogy mutassam meg ezt a szappant. Eredetileg egy kendő mintája tetszett meg nagyon és szerettem volna valami hasonlót. Hát hasonló nem igazán lett. Erre utaltam az elképzelés és a valóság közötti különbségnél. Hát ez a kendő:



Nagyon szép élénk színei vannak. Azt már előre tudtam, hogy a fekete foltokat nem igazán tudom így belevarázsolni, mégis reménykedtem, hogy legalább valami hasonló összejön.








Ha igazán őszinte akarok lenni  Ég és Föld !!

A zöld csaknem teljesen eltünt. Maradt helyette
egy rózsaszínes vagy inkább krémszínű alap.       /A lúg csodája ? /. A feketével pedig olyan óvatosan bántam, hogy nem is nagyon látszik.


Remélem most már értitek miért morfondíroztam azon, hogy megmutassam együtt a két képet. Ha külön csak a szappanok képét teszem fel, akkor mondhattam volna ez így lett kitalálva. Azonban ezzel az a célom, hogy ha valaki most vág bele ebbe a szép hobbiba, ne keseredjen el ha nem mindig minden úgy sikerül ahogy megálmodta, mert az senkinek nem megy. Még akkor sem ha az szappanos oldalak nagy-nagy részén csak siker szappanokat látni. Talán ha 2-3 oldal volt a böngészéseim alatt ami
hibákat vagy bakikat is megmutatott, amit nagyon hiányoltam. Nem biztos hogy jó, ha mindig csak a saját hibánkon tanulunk.


Visszatérve ehhez a Neon szappanhoz azért jót is mondok róla. Szép élénkek lettek egyes színei amit a szokásos kozmetikai pigmenttől kapott. Az összetétele az alapreceptemen kívül rizskorpaolajjal lett dúsítva. A rizskorpaolaj nagyon klassz olaj. Bőrfeszesítő hidraltáló hatású  magas antioxidáns tartalmú könnyen felszívódó olaj. Illata igazi nyári gyümölcsös pont illik a vibráló színeihez.
Azért még egy nagy képet is felteszek, hogy látszon, nem is lett olyan rossz szapi. Sem kivül sem belül.


Ránc elleni,  neon szapi


                                                                               
Összetétele: Napraforgó-, zsír, pálma-, kókusz-, rizskorpaolaj
illata: dinnye zöldalma, feketeszeder,                                                                            

Nincsenek megjegyzések :

Megjegyzés küldése

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...