2013. október 11., péntek
Végre újra .......
Mivel az egész nyarat végig dolgoztam, és szeptemberben az iskola is újra megkezdődött, a szabadidőm nem lett több. Azonban egy hét megérdemelt szabadságra jöttem. Igaz, hogy a szabit jókora náthával kezdtem, most már jól vagyok, és kihasználva a kis időmet gyorsan neki láttam a kedvenc foglala-
tosságomnak. Előszőr egy levendulás szapit csináltam mert, teljesen lefogyott, és hát a ház ura amióta elkezdte használni / még fejmosásra is / nem hajlandó mást használni csak ezt. Tehát ez volt az első.
Levendula macerátummal dúsítottam és érdekesség képen tettem bele egy citrom kifacsart levét.Meglepően jó együtt a citrom és a levendula illata. Színezni a szokásos mica porral színeztem. Sokan nem szeretik színezni és illatosítani a szappanjaikat, hogy természetes legyen. Én azt mondom nem baj, ha nem csak a bőrünknek ked-
vezünk, hanem a szemünknek és az orrunknak is.A levenduláról mindenki tudja milyen sok jó tulajdon-
sággal rendelkezik. Ha nem akkor itt egy kis felsorolás: antibakteriális, gyulladáscsökkentő, vérkeringés serkentő, gombaölő, nyugtató és
lazító aromaterápíás hatásai vannak.A citrom hatásai már kevésbé ismertek, és van ami még nekem is meglepő. Kisimítja a ráncokat, rugalmassá teszi a bőrt, szabályozza a faggyú működést, elhalványítja a szeplőket. Hajmosásnál csillogóvá teszi azt, és a lelapult hajat megemeli.
Nagyon kíváncsi leszek milyen lesz felvágás után és használat közben.
Tartalma: kókusz-, ricinus-, földi mogyoróolaj, zsír, levendula macerátum, citromlé,
illata: levendula-, citromillóolajok
A második szappan egy kókuszos szappan.
Ezt egy nagyon kedves ismerősöm kérésére készítettem.
Egy kis bartel üzlet miatt. Ő ugyanis csodaszép kerámiákat készít. Megtetszett egy szép fokhagyma tartója és megbeszéltük, hogy készít nekem egyet, cserébe én szappannal fizetek és mindenki jól jár. Az üzlet megköttetett.
4 nap múlva folyt. köv.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése
(
Atom
)

Nincsenek megjegyzések :
Megjegyzés küldése