foglalkozni amit szeretünk.Ildikó oldalán láttam egy csoda szép színű
szappant,amit csipkebogyó-örleménnyel készített.Nem nyugszom míg nem
sikerül.Eddig kettőből semmmi.Ugyan két szép és nagyon jó szappanom lett,
főleg amelyikbe méhviaszt is tettem. Már felvágáskor érezni lehetett,
milyen selymes lesz.Az elsőből teljes adagot készítettem / én kis optimista/
egészben ilyen lett.Tettem rá egy kis ünnepi csillogást.
Felvágva hasonlít az általam "Házisárkány" szappannak hívott művemhez.
Bár az egy nagyon jó kézmosószappan,/ez hatásában teljesen más/ még a
színvilága is hasonló. Ez a szappanozás csodája.
![]() |
| csipkebogyós-kecsketejes |
Tartalma:oliva,pálma,kókusz,földimogyoróolaj,méhviasz,NaOH,csipkebogyó-
főzet,kecsketej. Csipkebogyó-örlemény,orvosiszén,
illat:rózsa, geránium
Mivel az elsőnek nem találtam el a színét, így másodszorra csak fél adagot
készítettem.Az összetételén annyi változott, hogy elmaradt a kecsketej, és
a méhviasz./mert mindig elfogy valami/ a csudába. Hát a színe most sem lett,
olyan szép mély bordós,hanem szinte fekete.Tehát harmadszor kevesebb
örlemény.Egészben más diszítést kapott:
Felvágva nem nagyon látszik a rétegek közötti különbség.A kanalas módszert
használtam, de csak a fehér rész virít.Elképzlésem szerint, fehér,bordó,és
zöldes színünek kellene lenni-e.Gyakorlatílag mély zöld,fekete-bordó,
és fehér lett.
![]() |
| csipkebogyós II. |
Tartalmaz:oliva,kókusz,pálma,földimogyoróolaj,NaOH,csipkebogyófőzet,csip-
kebogyó-örlemény, orvosiszén.cink-oxid.
illata:rózsa,geránium,
KELLEMES ÜNNEPEKET MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!
Ajándékba mit is adhatna egy szappanmániás, mint szappant, de nem ám
akár milyen szappant. Csak is egyedit, különlegest.Összesen kb.négy nap-
ba telet mire készlett.Egyedi tervezés, több napon át tartó részletenkén-
ti őntés, és sok-sok tanuság. Nem baj megérte.Remélem olyan örömmel
fogadják a kolléganőim, mint amilyen izgalommal készítettem.
Sajnálom, hogy nem sikerült "JÓ" képet készíteni, de egy picit talán
látszik.Nagyon szeretem Őket, mert jó csapat vagyunk.
![]() |
| karácsonyfás szappan |
A tartalma most nem fontos mert a legnagyobb rész benne a szeretet.






Nincsenek megjegyzések :
Megjegyzés küldése